Home / Podcast / Rozhovor se SNBM + video set
13235140_755365294578699_6927372980169876755_o

Rozhovor se SNBM + video set

Po delší době jsme si pro vás připravili rozhovor s českým djem. Tentokrát se SNBM.

 1. Ahoj, díky za tvůj čas na rozhovor. Můžeš se nám na začátek trochu představit? Kdy a jak ses k djingu dostal?

Ahoj, abych se trochu představil, jmenuju se Karel a dělám DJe. (smích) Ba ne, žerty stranou, mám několik pohledů na můj život DJe. První je vyloženě můj, zhruba od 6. třídy na základce jsme s kamarádem vždy pouštěli na besídce hudbu z hifi věže, pak dlouhou dobu můj bratr s kamarádem „stahovali“ tenkrát přes rádiovou kartu v počítači hudbu z rádia a vydávali to v počtu 2-3ks pod názvem „Grogster Pecka „ je vtipný, že do dneška si pamatuju co na těch cdčkách bylo a když slyším nějaký ten song, tak mám úplně nutkání slyšet tu písničku další co na tom cdčku byla. Ale to je tak rok 2001 a to ještě můj djing nebyl ani v plenkách. V roce 2004 jsme se s kamarádem, s kterým jsme tvořili takový duo, sestavili první bedny a uspořádali rozlučku se základkou, kterou nakonec ukončila policie. Ale bylo nám líto to pak nepoužívat, takže jsme dělali takový až skoro vesnický zábavy po restauracích v Liberci a po okolí, ale skutečně první hraní a začátek mojí pozvolný hvězdný kariéry (smích) spatřuju jako rok 2005, kdy jsem se po několika měsících navštěvování jedné liberecké diskotéky dokopal k tomu, že jsem se zeptal majitele, jestli bych tam nemohl dělat DJe. 

13235140_755365294578699_6927372980169876755_o

Zrovna nedávno jsme na to vzpomínali a byla to strašná sranda. Začínal jsem tam na kolejích hrát každou neděli za tehdy krásný honorář 250Kč. Ale měl jsem štěstí a to mě provází snad celou dobou mého hraní, že jsem tam narazil na skvělé lidi a ve spojení s tím, že jsem fakt chtěl být dobrý, se začalo dařit. No, ale když to tak vezmu zpětně, tak to celý bylo jen takový plácání se po místních diskotékách, skutečný zlom přišel, až když jsem se seznámil s DJem Uwou v tehdejší Fragole (dnes James Dean), byl to pro mě od malička strašný vzor a najednou jsem s ním hrál každý čtvrtek v Coco café disco baru, kam chodilo hodně lidí. Měl jsem výhodu, že jsem už měl styl, který se mi líbil, a hrát jsem uměl, takže jsem byl připravený a od té doby, což je dnes dalších 5 let, začala taková ta doba, kdy mě pomalu začínají znát lidi a kdy to je dobrý.

 1. Měl si už ze začátku svůj oblíbený styl, nebo kdy si ho začal nejvíce prosazovat?

Určitě jsem od začátku svůj styl neměl nebo jsem o tom nevěděl nebo jsem to tak nebral, byl jsem „vychovaný“ v tom, že se mají bavit lidi a všechno ostatní je lehce podružný. A myslím, že je to moje velká výhoda i v dnešní době. Ale když jsem teď nedávno u rodičů na půdě narazil na svůj kufr s cdčkama z té doby, tak hned na prvním byl Deep Swing – In the music a podobný pecky, takže nějakou lásku k tomuhle typu muziky jsem asi v sobě musel mít. Nikdy mi nic moc neříkalo elektro nebo ve své době progressive house.

178

Ale takový můj milník byl návštěva starý Meccy jednu prázdninovou středu v roce 2009, kdy jsem zjistil, že jsem vesničan a že v Praze, kde jsem hlídal ségře byt, protože byla na dovolený, existují kluby, kde se hraje celou noc jeden styl, protože tenkrát se začínalo vždy nějakými novinkami, pak se daly současný hity, zhruba v 1 se začalo hrát R’n’B, pak Oldies a pak se hrál klasický house a pak se šlo ve 4 domů. No co Ti budu vyprávět, ta noc byla zlomová, okamžitě jsem si začal shánět tech house co tam tenkrát hrál Dj Lafeyette a byl jsem úplně zblázněný, a to mi vydrželo asi do dnes. Když si poslouchám nějaký sety z té doby, tak úplně cítím to nadšení a tu energii a lásku, kterou jsem do toho dával.

 1. Podařilo se ti vyhrát contest v klubu Mecca a získal si 3. místo v prvním ročníku contestu na Mácháči. Který ovlivnil tvou kariéru více?
  No podařilo, ono podařilo je trošku silný slovo (smích), vyhrál jsem 3. místo v uživatelským hlasování na Mácháč v prvním ročníku, kdy tenkrát vyhrál Richard Reynolds, nicméně jsem v té době už hrál tech house, ale bylo to trošku špatně načasovaný a začínalo EDM, takže jsem na Mácháči nehrál, i přesto že jsem si myslel, že první 3 vezmou určitě, rok na to contest do nový Meccy probíhal obdobně, v tom jsem byl první v hlasování, což jsem si myslel že už nebudou moct ignorovat, a v druhém kole, které se konalo ve Studiu 54, jsem zahrál taky dobře, ale jak jsem se později dozvěděl, tak nehledali úplně někoho kdo bude hrát dobře ale někoho kdo to rozehraje ze seznamu písniček co tam prý měli a pak to ráno dohraje za co nejmíň peněz, takže jsem se zase nehodil. Každopádně takových náhod a věcí, co mě posílili, se za mojí karieru stalo už hodně, a přestože jsem z toho vždy chvilku nešťastný a i teď, když se po takový době o tom s Tebou bavím, tak cítím, jak mě to tenkrát štvalo, ale ve výsledku mě to koplo a začal jsem ještě víc makat. Takže si myslím, že oba contesty, abych se vrátil k otázce, ovlivnily mojí kariéru hodně a kladně, s tím že contest do Meccy měl druhý kolo a tam jsem se seznámil s plno kluky, se kterými se známe, pomáháme si a respektujeme se do dnes.

11700903_824900750897872_2098765643694733372_o 

 1. Není to tak dávno, co ses stal rezidentem Retro Music Hall. Jak se ti to podařilo? 

Ani nevím, jak se mi to podařilo, jednou jsem tam přijel po párty ve značně poupraveném stavu a potkal jsem se tam s produkčním, navzájem jsme o sobě jako věděli, ale nikdy jsme se neviděli a asi u 3. panáku mi povídá, jestli bych tam nechtěl hrát, tak jsem se zasmál, plácnul jsem ho do zad a říkám „to je jasný“, myslel jsem si, že si dělá srandu, protože jsme se znali přesně ty 3 panáky, čili asi 5 minut. Ale další den mi volal a domluvili jsme se na detailech. Nevím, jak na mě přišli, jestli mě doporučil někdo z djů, kteří tam hrají, nebo jestli si mě všimli, každopádně v té době jsem měl za sebou 5 letou rezidenturu v Coco café disco baru, rezidenturu v One1Clubu, Fashion Clubu a Duplexu, takže je možné, že o mně věděli. Ale každopádně jsem za to rád. 

 1. Určitě jsi jej navštívil i předtím. Jak se liší návštěva z pohledu dje a běžného návštěvníka?

Navštívil jsem ho, předtím asi 5x, z toho jednou jsem tam už hrál na párty Young blood. Ale jelikož nejsem úplně EDM typ, tak jsem tam moc nechodil. Ale myslím si, že z obou pohledů je to velmi povedený klub, návštěvník je rychle odbavený, je tam čisto, na Prahu levné, security v pohodě, ideální místo pro párty, super zvuk a show, djs co umí hrát, prostě top.

14242234_10154526513017940_406285706892314798_o

A z pohledu DJe, je to top strop (smích) nejlepší technika, která je vždy 100% funkční, skvělý osvětlovač, který se s Tebou na všem domluví a udělá tak jak chceš, skvělý management, se kterým se dá o všem diskutovat a barmani, kteří ti během setu nosí pití, no top prostě, tak to má vypadat a můžu říct, že tak je to u nás jen na málo místech.

 1. Tvoje nejlepší akce, co si zažil za pultem?

Asi Ti každý říká, že si užívá každou viď? (smích) Já si taky samozřejmě snažím užít každou, ale mám několik takových svátků hudby, a to vždy Unique festival a to Retro.

 1. Určitě jsi na cestách za hraním strávil spoustu času. Máš nějakou zajímavou historku nebo příběh, o kterou by ses chtěl podělit?

Jako historek je plno, jen nevím, jestli ty vtipný úplně zveřejňovat nebo jestli by to přišlo vtipný i mojí mámě kdyby to třeba četla. (smích) Nebudu říkat, to co mi řekli lidi za přání, to vypráví každý a je pravda, že hloupost některých lidí je do nebe volající. Ale já se spíš než že bych si to nějak pamatoval nebo zapisoval, snažím se vždy udělat srandu od začátku do konce, možná by bylo spíš zajímavý poprosit čtenáře, jestli se mnou mají nějakou vtipnou historku, ať jí napíšou do komentářů. (smích)

 1. Nedávno jsi zveřejnil live set na svůj youtube kanál. Proč live set? Můžeme se těšit na další?

To je pravda, zatím má celkem slušný záběr lidí, na to že je venku necelé dva týdny, proč live set? No máme tu nějaké moje marketingové tvrzení, které vzniklo jako sranda, a některým lidem to nedává spát, já než abych se s nimi dohadoval, tak si raději natočím takový setík, který to tvrzení podpoří. A který zrovna ty samý lidi rozebírají, že není tech housový a vymýšlí nějaký patvary, jako že to je funky disko housový set nebo něco ale o tom to nebylo, šlo mi o to natočit něco, co tu moc zatím není, i když ve světě to je celkem běžná věc takový live set, nikdo tě nemůže nařknout, že to máš předtočený, nikdo nemůže říct, že ti to namíchal někdo jiný nebo že nic neumíš.

Určitě bych rád něco podobného v budoucnu zase natočil, ale nevím přesně kdy a nechci, aby se z toho stalo něco tuctového. Mám nějaké změny, které mě teď ponaučili, a který bych rád využil.

 1. Ještě jedna otázka. Kde tě můžeme v nejbližší době slyšet? 

Mám těch akci teď strašně moc, teď zrovna Tujamo v Retru, Joy melody festival, Halloween ve Foru v Mladé Boleslavi, Halloween v Kolíně ve Starých Lázních, Genesis festival, pak začátkem listopadu mám jet s managerem do Moskvy do Ruska, tam se strašně těším a určitě doporučím, ať se čtenáři podívají na moje stránky www.snbm.cz odkud se dostanou, kam budou chtít a třeba na facebooku najdou výčet míst, kde v současný době hraju.

Doporučujeme

fwayd 2

FWAYD – PŘÍBRAMSKÉ ČARODĚJNICE 30.4.2017

Představujeme vám dalšího interpeta, který vystoupí na této jedinečné party na Příbramsku. Příbramské čarodějnice jsou …