Home / ČESKÁ PRODUKCE / Rozhovor – Pauli Gabrieli
12735608_10201457586517552_47799713_n

Rozhovor – Pauli Gabrieli

Po delší době vám opět přinášíme rozhovor, tentokrát s residentním DJem pražského klubu „mezi nebem a zemí“ Duplex – Paulim Gabrielim. V rozhovoru se dozvíte něco o jeho tvorbě, jak se dostal do klubu Duplex, kde má již svojí residentní noc nebo jaký byl jeho zahraniční booking či přednášení pro začínající DJs.

Pauli, jak dlouho se věnuješ djingu? Jak došlo k tomu, že jsi začal hrát?

Zdravím do redakce, teď to bude třetí rok, co hraji. Začal jsem produkovat někdy v roce 2012 a zhruba po roce a půl si mě všiml Hradecký dj Michele Cavalletto, a když zjistil, že by mě taky bavilo hrát, tak mě to naučil a doporučil do prvních klubů. 

Víme, že každý Dj nemá lehké začátky, můžeš nám popsat, jaké byly ty tvé a jak ses dostal do pražského klubu „mezi nebem a zemí“ Duplex?

Začátky nemá samozřejmě lehké nikdo, ale řekl bych, že ti, co produkují, to mají určitě jednoduší. Třeba já se dostal do Duplexu díky svému remixu Colors, který v té době skončil v Protocol Recordings contestu na 9tém místě a dostal jsem velkou podporu od českých djs v čele s Richardem Reynoldsem. Možná i proto si mě všimnul produkční Duplexu a dal mi první termín, kde jsem dostal warm-up čas. Na to hraní jsem se dlouho připravoval a opravdu jsem chtěl, aby set měl vývoj,  ikdyž jsem nikdy předtím ten „skutečný“ warm-up nehrál. Set se líbil a ihned jsem dostal nabídku k rezidenci.

Jak vypadá tvůj běžný den a nakolik ho ovlivnilo, že ses stal djem?

Hudbu miluju, takže neustálé objevování nových tracků, projíždění různých playlistů a tracklistů, nebo produkci skutečně neberu jako práci. Spíše bych řekl, že jsem díky tomu poznal spoustu super lidí i třeba z druhého konce republiky, které bych jinak asi nepoznal. Mimo to jsem pořád student a tak stále bojuji s přepínáním režimů po víkendu. 

Víme, že jsi resident clubu Duplex, můžeš nám popsat svojí residentní noc „Private Jet“?

Klub je vyzdoben tak, aby si návštěvník připadal vysoko nad zemí. Tato noc se zaměřuje na kostýmy tanečnic a barmanů, kteří jsou oblečeni jako letušky a stewardi.

12605401_10156483752925717_8547847542450572955_o

Minulý rok byl úspěšný pro české dje v rámci zahraničních akcích. Jaké bylo Tvé hraní v německých Drážďanech?

Pro mě to byla hlavně obrovská zkušenost, protože to byl můj první zahraniční booking. Majitel toho klubu se nacházel v Duplexu zrovna v datu, kdy jsem hrál prime time a můj set se mu tak líbil, že si mě pozval. Takže to je určitě i o štěstí.

Tvá produkce je především ovlivněná Progressive Housem. Naposledy jsme od tebe mohli slyšet a zdarma stáhnout remix tracku How Deep Is Your Love od Calvina Harrise, prozradíš nám, jaké plány máš pro rok 2016?

Tento rok chci dokončit a postupně vydat všechny tracky, které mám rozpracované. Ten nejbližší bude takový electro-groovy track se zajímavým breakdownem.


Často se objevuješ na fotkách ze studia s Richardem Reynoldsem, dočkáme se někdy společné produkce?

Dočkáte :)

Nedávno proběhlo hlasování DJ MAG TOP 100 DJs, pro koho bys v tuto chvíli hlasoval na prvních pěti místech?

Moji největší oblíbenci se moc nemění, pořád u mě vedou Alesso, Axwell & Ingrosso, Steve Angello a Arty. Na páté místo bych se rozhodoval mezi Shapovem a M.E.G. & N.E.R.A.K., kteří mě svou produkcí teď fakt baví a doufám, že je někdo brzo pozve i do Česka.

Také víme, že přednášíš pro Czech Dj Academy, jaká je náplň tvých přednášek?

Czech Dj Academy si neskutečně vážím, protože i když se nepovažuji za nějakého top producenta, tak mi dávají příležitost ukázat nováčkům FL Studio a práci v něm. Vysvětluji tak celkově, jak FL Studio funguje, jak v něm dělat tracky, nebo i třeba set nebo mashup. Nejvíc mě baví, když otevřu nějaký projekt svého tracku a vysvětluji, co jsem kde udělal zvuk po zvuku.

11047874_1623561697933140_1507113155062929826_o

Děkujeme za rozhovor a poslední otázka, kde tě můžeme v blízké době slyšet?

V únoru se uvidíme samozřejmě v Duplexu, poprvé ve Střelnici Jablonec, nebo třeba v klubu Fabric Ostrava!

Doporučujeme

REYNOLDS

RICHARD REYNOLDS – CHASING THE LOVE – PŘEDSTAVIL NOVÝ SINGL

RICHAR REYNOLDS PŘICHÁZÍ S NOVÝM NADUPANÝM SINGLEM TOČENÝ U SLUNNÉHO MOŘE A ROZPÁLENÉ POUŠTĚ. POSLECHNI …