Home / INFORMACE O HONZÍKOVI

INFORMACE O HONZÍKOVI

Tato skupina je založena pro Honzíčka kterému jsou dva roky. Když byl Honzíček ještě u maminky v bříšku doktoři si s diagnozou nebyli jistí a bylo bud a nebo. Když se narodil brzy po porodu mu srostla fontanela a už jsme věděli že to nebude nic dobrého.Ve dvouch měsících měl první epileptický záchvat , z výsledků magnetické rezonance nám řekly že má těžkou VVV CNS (vrozené vývojové vady centrální nervové soustavy).

Microcefalie(těžká vývojová porucha projevující se předčasným ukončením růstu mozku a obvykle i celé hlavy), Hypoplazii ( stav neuplného vyvinutí orgánu projevující se menší velikostí ),Lissencefalie ( vývojová vada mozkové tkáně), Septooptická dysplazie ( nedostatečný vývoj zrakového nervu),chybění Cevum callosum (CC je tenčí než je obvyklé pro daný věk dítěte) a Septum Pellucidum (přepážka oddělující ve střední čáře obě postranní mozkové komory )Oploštění gyru frontálně a occipitálně zcela vyhlazené kontury mozku, Těžká PMR ( psychomotorická retardace).

 

 

Honzíček nemá skoro žádnou šanci na to že se jednou postaví a udělá své krůčky k nám. Ve svých dvou dvou letech se přetáčí na bok a občas se mu povede přetočit se na bříško. Protože je ležící potřebuje několik věcí a bohužel ne vše hradí pojištovna . Jde například o zdravotní postýlku s matraci , dekubitní podložku , zdravotní polohovací podložka vhodná i na cvičení . Pomoc už je jen to že se přidáte a pošlete dál. Děkujeme všem co jsou v naší skupině , co drží Honzíčkovi pěstičky a hlavně těm co nám pomáhají